Coachend leidinggeven: feedback geven, luisteren en betrokken zijn

  • Home
  • Uitgelicht
  • Coachend leidinggeven: feedback geven, luisteren en betrokken zijn
blog

Coachend leidinggeven: feedback geven, luisteren en betrokken zijn

Zes bedrijfsleiders van Rida volgden het waardevolle leertraject coachend leidinggeven bij FPR Training. Het doel: praktische handvatten geven om de rol van leidinggevende nóg beter te kunnen uitvoeren.

Anthonie Dieleman: ‘Ik werk nu bijna 3 jaar als bedrijfsleider bij Rida, waar ik 14 jaar geleden als vakantiewerker begon. Het is een familiebedrijf, mijn vader en oom vormen de directie. Ondanks dat ik hier al een tijd rondloop, is de functie van bedrijfsleider nieuw voor me. Mijn collega’s en ik hadden behoefte aan tips en tricks. Wat kun je doen om je personeel nog beter te motiveren en sturen? En vooral: wat beter niet?’

Inzicht in de dagelijkse praktijk

Fiona: ‘In eerste instantie had ik met alle bedrijfsleiders individueel een intakegesprek. Daarnaast deden zij online een DISC-analyse, een persoonlijkheidsinstrument dat helpt inzicht te krijgen in jouw communicatiestijl en die van anderen. Op deze manier kreeg ik goed inzicht in de dagelijkse praktijk binnen Rida en wat de behoeftes waren van de bedrijfsleiders individueel. Ik verdiep me graag in een organisatie en de cultuur die er heerst, zodat ik écht begrijp waar deelnemers het over hebben en met voorbeelden kan komen die herkenbaar voor ze zijn.

Hoe geef je feedback?

Met Anthonie en zijn broer startte ik met individuele coaching op het gebied van timemanagement en structuur. Daarna volgde het gezamenlijk leertraject. Dat bestond uit 6 dagdelen, waarvan 1 met trainingsacteur. Alles wat de deelnemers in de voorgaande dagdelen leerden, konden ze met de acteur oefenen: hoe ga je in gesprek over ziekteverzuim? Hoe pak je het gesprek aan met iemand die niet (meer) functioneert zoals verwacht of zoals gewoonlijk?’ Hoe hou je mensen gemotiveerd? Hoe geef je feedback? Etc.’ Anthonie: ‘Wat mij voornamelijk is bijgebleven, is hoe je op een goede manier feedback geeft. Niet enkel de zaken benoemen die niet goed gaan, maar vooral ook wat wél goed gaat. Het is belangrijk om in gesprek te blijven met je medewerkers. We kregen tips en tricks om goed door te vragen en te horen wat er níet wordt gezegd. Aan het einde van het traject had ik functioneringsgesprekken gepland staan. Een mooi moment om alles wat ik geleerd had ook daadwerkelijk in de praktijk toe te passen. Ik kon terugvallen op meer kennis en voelde me daardoor zekerder.’

Leren van elkaar

Het leertraject werd verspreid over 4,5 maand. Het is belangrijk dat de deelnemers genoeg tijd krijgen om dat wat ze leren ook daadwerkelijk toe te passen in hun dagelijkse werk en daar vragen over kunnen stellen. Anthonie: ‘We konden met elkaar bespreken waar we tegenaan liepen en op welke manier we hiermee omgingen. Zo leerden we van elkaar. Tijdens de dagelijkse werkzaamheden heb je daar vaak geen tijd voor.’

Fijne samenwerking

De samenwerking met Rida was fijn. De bedrijfsleiders stonden open voor advies. Anthonie: ‘De manier waarop Fiona de training invult, doet veel. Ze is enthousiast over het onderwerp en echt begaan. Het was daardoor leuk om te volgen en er moeite in te steken. Het lijkt me fijn om regelmatig met alle bedrijfsleiders samen te blijven komen. Even een dagdeel sparren met elkaar. Het zou mooi zijn als we dat erin kunnen houden.’

Boost voor persoonlijke ontwikkeling

Met het leertraject coachend leidinggeven geef je als directie het signaal dat je de functie van je medewerkers serieus neemt en je hen steunt. Je reikt handvatten aan om hun persoonlijke ontwikkeling een boost te geven. Je laat zien dat je hun positie belangrijk vindt en dat je het vertrouwen hebt dat ze hun functie goed uitoefenen.

Rida had hiernaast advies nodig over de herverdeling van taken binnen de organisatie. Ook daar keek FPR Training in mee.